انواع پنجره های UPVC

پنجره UPVC تک حالته (Turn)

در این نوع پنجره‌ها، یراق در ارتفاع بازشو نصب می‌شود.
پنجره یو پی وی سی تک حالته از لحاظ میزان عایق بودن در برابر سرما و گرما و آلودگی‌های صوتی با پنجره دو جداره ثابت (فیکس) کاملا مشابه است. تفاوت اصلی این نوع پنجره با پنجره‌های ثابت استفاده از یراق آلات است. در تمامی در و پنجره‌ها اگر لولا سمت راست باشد پنجره راست بازشو است، در غیر این صورت چپ بازشو و به دلیل استفاده از یراق قیمت این پنجره نسبت به حالت ثابت تغییر می‌کند و افزایش می‌یابد.اصولا پنجره تک حالته را به دلیل عایق نبودن به مشتری پیشنهاد نمی‌دهیم.

پنجره UPVC دوحالته (Tilt & Turn)

این نوع پنجره UPVC یکی از آب بندترین پنجره‌ها است. در این نوع پنجره‌ها یراق آلات هم در ارتفاع و هم در عرض بازشو، مونتاژ می‌شود.
پنجره UPVC دوحالته با توجه به یراق آلاتی که در آن به کار می‌رود از امنیت بالایی برخوردار است. حداکثر میزان بازشو برای این پنجره بو پی وی سی 950mm است که در صورتی که عرض بازشو از این مقدار بیشتر شود باید یراق‌های خاصی مونتاژ شود که همین امر سبب افزایش قیمت و افزایش طول زمان ساخت نسبت به پنجره دو حالته عادی می‌شود. باز و بسته شدن این پنجرها حتی توسط کودکان نیز به راحتی صورت می‌گیرد و ویژگی رگلاژ آسان از دیگر مزایای این پنجره می‌باشد. قابل ذکر است که در این مدل پنجره UPVC یراق چهار طرف باز شو قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث عایق بودن این نوع پنجره یو پی وی سی می‌باشد.

پنجره UPVC فولکس واگنی (Tilt& Slide)

در پنجرههای فولکس واگنی، ابتدا پنجره به سمت جلو کشیده می‌شود و سپس در جهت موازی محور x حرکت می‌کند(حرکت به صورت کشویی). در این نوع پنجره از نوار درزگیر EPDM استفاده می‌شود که با وجود حرکت کشویی بازشو، جزء یکی از آب بندترین پنجره‌ها است. شاید بتوان تنها عیب این نوع یراق را قیمت بسیار بالای آن نام برد. سیستم فولکس واگنی برای بازشوهای بزرگ انتخاب درستی است و باعث ایجاد فضایی دل انگیز می‌شود. اصولا این نوع پنجره برای محل‌هایی که فضای زیادی دارند و می‌خواهند دید خوبی داشته باشند استفاده می‌شود.

پنجره UPVC کشویی (Slide)

در پنجره‌های کشویی، دو سطح از پروفیل روی هم می‌غلتند که برای آب بندی باید از EPDM (گسگت) که باعث استحکام نیز می‌شود، استفاده کرد، اما به این علت که هنگام باز و بسته کردن، حرکت پنجره به علت اصطکاک بالای این نوع گسگت ها (EPDM) سخت می‌شود، از نوار درزگیر مویی که آب بند نیست، استفاده می‌شود، بنابراین پنجره‌های کشویی به هیچ عنوان عایق و آب‌بند کامل نمی‌باشند. با توجه به ایرادهای گفته شده، این نوع پنجره اصولا توصیه نمی‌شود مگر این که کارفرما به آن اصرار داشته باشد.

پنجره UPVC فرانسوی (French)

در پنجره یو پی وی سی UPVC فرانسوی دو بازشو وجود دارد و در هنگام باز شدن هر دو لنگه، هیچ گونه ستون و مولینی دیده نمی‌شود. دستگیره، روی بازشو بزرگتر مونتاژ می‌شود و لنگه دیگر بر حسب نیاز با دستگیره مخفی قابل باز و بسته شدن است.در پنجره یو پی وی سی UPVC فرانسوی دو بازشو وجود دارد و در هنگام باز شدن هر دو لنگه، هیچ گونه ستون و مولینی دیده نمی‌شود. دستگیره، روی بازشو بزرگتر مونتاژ می‌شود و لنگه دیگر بر حسب نیاز با دستگیره مخفی قابل باز و بسته شدن است.

پنجره UPVC کلنگی (Tilt)

بازشو سرویسی به دو صورت قابل مونتاژ می باشد:1- به صورت Fingerpull: پنجره در یک نقطه قفل می شود و فاقد کیپ آب بندی و اسپاتیولت است، ولی شامل بازویی و انگشتی است. به هیچ عنوان این نوع پنجره، آب بند کامل نخواهد بود.

2- پنجره سرویسی با یراق تک حالته و دستگیره پنجره

پنجره Tilt پنجره هایی هستند که مناسب برای سرویس بهداشتی یا حمام می باشد البته بعضی مواقع در پارکینگ ها هم استفاده می شود.

پنجره UPVC ثابت (Fix)

پنجره ثابت (فیکس)، بدون بازشو است.

پنجره یو پی وی سی UPVC ثابت یکی از پرکاربردترین نوع پنجره های دو جداره می باشد که بدون باز شو است و به دلیل ثابت بودن  از یراق آلات در آن استفاده نمی شود و از دیگر مزایای این نوع از پنجره ها ایجاد فضای دید مناسب بدون مزاحمت قاب است و همچنین به خاطر ثابت بودن، عایق بسیار مناسبی در برابر برودت هوا و همچنین گرد و خاک است.

پنجره های تمام فیکس به شکل هایی که در تصاویر می بینید با ابعاد مختلف قابل طراحی هستند.